| Beskrivelse Kort | H3140 |
| Salgsmerke | SKF - Adapter sleeves |
| Aksel diameter | 180 mm |
| Utvendig diameter | 250 mm |
| Kulelagerets Bredde | 150 mm |
| Vekt | 11.650 kg |
| Kon | 01:12 |
| Design | Standard version |
| Leveringsomfang | With locking washer and groove nut |
| Aksel Type | For metric shafts |
| Fabrikat | SKF |
| Lagertype | Klemhylse |
| Artikkelnummer | H3140 |
Til toppen